Jubileum Flevo Trade Service

25.2.2026

Douane
Image

Dit jaar markeert een bijzonder moment voor Flevo Trade Service, want we bestaan maar liefst 20 jaar! Tegelijkertijd is het voor eigenaar Dirk Visser zijn 10-jarig jubileum binnen de organisatie. Twee mijlpalen die onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. In de afgelopen tien jaar is Flevo Trade Service gevormd tot wat het vandaag is: een vaste waarde binnen de visindustrie op Urk en een bekende naam bij Douane en NVWA. Het verhaal van die groei begint niet met een ondernemingsplan, maar met een kans.

Van vrachtwagen naar douane

Dirk wilde niet per se ondernemer worden. Het is zo gegroeid. Hij begon zijn loopbaan als vrachtwagenchauffeur en werkte jarenlang in de transportwereld. In 2010 stopte hij met rijden en werd hij cold-store manager in de visserij op Urk. Daar kreeg hij te maken met douane-opslag: goederen opslaan zonder direct invoerrechten te betalen. Praktisch werk, midden in de logistieke keten. Maar klanten wilden meer dan opslag. Ze wilden hun goederen ook laten vervoeren en daarvoor was een douaneagent nodig.

In 2014 besloot Dirk zelf een cursus te volgen en douaneaangiftes te gaan doen. Wat begon als een uitbreiding van dienstverlening binnen een transportomgeving, bleek al snel een eigen richting te krijgen. Binnen drie maanden kwam de toenmalige eigenaar van Flevo Trade Service met de vraag of Dirk het bedrijf wilde overnemen. Het moment en deze stap was logisch, Dirk stapte samen met zijn compagnon André in.

De eerste jaren

Toen Dirk begon, had Flevo Trade Service een handjevol klanten. Daarom deed hij de eerste twee jaar alles zelf. Aangiftes, klantcontact en administratie. Een nieuwe eigenaar betekent opnieuw vertrouwen winnen. Je bent een ander persoon, dus je moet je bewijzen. De groei kwam op gang via mond-tot-mondreclame. Vooral in de visindustrie, waar vertrouwen en reputatie zwaar wegen pakte dit goed uit.

De kracht zat in het kunnen uitleggen van complexe douaneregels op een manier die begrijpelijk blijft. Geen onnodig jargon, maar duidelijkheid over wat er moet gebeuren en waarom. Toen het werk niet meer alleen te doen was, kwam de eerste medewerker erbij. Daarna volgde verdere uitbreiding.

Meegroeien met de markt

In tien jaar tijd veranderde de markt ingrijpend. De visindustrie op Urk ontwikkelde zich van een sector die vooral werkte met eigen Noordzeevis naar een internationale handelsketen. Vis wordt vandaag de dag van over de hele wereld geïmporteerd, op Urk verwerkt en vervolgens weer geëxporteerd naar bestemmingen wereldwijd. Urk groeide uit tot dé vishub van Europa.

Flevo Trade Service zit midden in die beweging. Als douane-expediteur begeleiden we import, verwerking en export van goederen die onder steeds complexere regelgeving vallen. Het aantal regels is toegenomen, de eisen zijn strenger geworden en nieuwe wetgeving wordt regelmatig aangekondigd en ingevoerd.

Binnen het team wordt er daarom altijd bewust gekozen om veranderingen niet af te wachten en vooruit te kijken. Zodra autoriteiten wijzigingen aankondigen, wordt onderzocht wat dit betekent voor klanten. Bijeenkomsten worden gevolgd, processen aangepast en waar nodig worden knelpunten via brancheorganisaties aangekaart. Dat proactieve karakter heeft ervoor gezorgd dat het bedrijf vandaag als specialist wordt gezien binnen de industrie.

Slimmer organiseren

In de afgelopen jaren heeft Dirk samen met zijn team bewust ingezet op het slimmer organiseren van processen binnen Flevo Trade Service. Niet alleen om te groeien, maar vooral om controle te houden over kwaliteit en risico’s. Een concreet voorbeeld daarvan is de ontwikkeling van eigen software voor vergunningadministratie. Waar maandelijks een omvangrijk Excel-bestand handmatig moest worden ingevuld voor de douane, zag het team dat dit anders moest kunnen. Het was foutgevoelig, tijdrovend en afhankelijk van handmatig werk. Vanuit die praktische frustratie ontstond het idee om een systeem te bouwen dat deze administratie automatisch kan genereren. Geen standaardoplossing van buitenaf, maar iets dat volledig aansluit op de manier waarop Flevo werkt.

Vandaag wordt die vergunningadministratie met één druk op de knop gegenereerd. Het geeft overzicht, verkleint de kans op fouten en zorgt ervoor dat bij controles direct inzicht kan worden gegeven. Voor Dirk is dit typerend voor hoe hij het bedrijf wil ontwikkelen: niet blijven hangen in hoe het altijd ging, maar processen verbeteren zodra ze in de praktijk knellen. Groei betekent voor hem niet alleen meer klanten, maar ook professioneler en beheersbaarder werken.

Vooruitkijken

Dirk zijn ambitie voor de komende tien jaar is helder: verder groeien binnen de Nederlandse visindustrie en twee keer zo groot worden als nu. Maar één ding mag niet veranderen. De laagdrempeligheid, het persoonlijke contact en de korte lijnen die klanten gewend zijn.

Meer artikelen
Image

17.2.2026

Douane

Certificering van visserijproducten wordt volledig digitaal 

Aan de slag

Stuur je aanvraag door

Beeldmerk Flevo Trade Service